Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Den Země 2021

Hravě po Opavě

zábavná stezka parkem v rámci oslav Dne Země
19. 4. - 2. 5. 2021

V parcích v centru města je jich připraveno 20 a dalších 6 naleznete na Komendě (u Rákosníčkova hřiště na ulici Palackého). Na každém stanovišti na vás bude čekat nějaký úkol, nebo třeba básnička na "protáhnutí". Úkoly můžete s dětmi plnit jen pro radost, nebo můžete využít přiložených karet, kde nám zakoužkujete čísla stanovišť, u kterých jste se setkali se zvířátkem, které má čtyři nohy.

Navštívíte-li všech 26 stanovišť, můžete se s vyplněnou kartou zastavit v podatelně na Hlásce, kde pro vás budou připraveny speciální magnetky na památku.

Kdo ven nemůže a nějak by se s námi taky chtěl zabavit, máme zde zdarma ke stažení také tematické pexeso.

Velmi nás také potěší, nasdílíte-li své foto z plnění úkolů s označením @svcopava, #hravepoopavesvcopava.

Přejeme příjemnou zábavu!
Hravě po Opavě pravidla.pdf 
Hravě po Opavě hrací karta.pdf 
Pexeso Den Země 2021.pdf 

Opava žije!

naučná stezka po Opavě v rámci oslav Dne Země
19. 4. - 2. 5. 2021

Pokud se chcete trochu poučit o přírodě v Opavě, můžete se zastavit u našich stanovišť rozesetých po městě.

Celkem jich je 13 a u každého najdete poučení a malý úkol. Trasu si můžete projít jen tak pro sebe, nebo můžete využít hracích karet a odpovědět na otázky.

Pokud odpovíte na všechny otázky, můžete vyplněnou kartu odevzdat na podatelně v Hlásce. Obratem obdržíte originální magnetku a vaše karta bude zařazena do slosování o hodnotné publikace o přírodě dle vašeho výběru v hodnotě 500,- Kč.

Ke hře potřebujete: hrací kartu a tužku. Pro váš pozorovatelský komfort je dobré přibrat dalekohled nebo fotoaparát.

Budeme rádi, když se o výsledky vašeho pozorovatelského snažení podělíte s ostatními s označením @svcopava, #opavazijesvcopava.

Přejeme příjemnou zábavu!!!Opava žije! pravidla.pdf 
Opava žije! karta.pdf 
!Opava žije! - mapa.pdf