Novinky

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

08.10.2020 Máme zavřeno :-(

!!! Vážení rodiče, vážení účastníci zájmového vzdělávání. Na základě nařízení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje s účinností ode dne 5. října. 2020 od 0:00 hod. do 18. října 2020 do 23:59 hod. jsme nuceni po dobu 14 dnů přerušit veškerou činnost SVČ Opava, a to jak činnost jednotlivých kroužků, tak také kurzů, příležitostných akcí, vzdělávacích akcí… Toto omezení spočívá v zákazu osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů a jiných účastníků na zájmovém vzdělávání. Pevně věříme, že omezení nebudou dlouhodobá a my vám budeme moci veškeré aktivity plně nahradit. V případě, že by omezení trvala delší dobu, a my nedostali prostor k uskutečnění náhradních lekcí, bude vám na konci školního roku vrácena poměrná část zápisného. Prosíme, sledujte naše webové a facebookové stránky. Děkujeme za pochopení a těšíme se na co nejbrzčí setkání u nás v SVČ Opava.

29.09.2020 Táborová keramika je připravená k vyzvednutí...

Máme pro vás dobrou zprávu, tedy spíše, máme pro vás vypálené a přichystané keramické výrobky, které děti vyráběly na výtvarném táboře "Indiánskou stezkou" (19. - 24. července 2020). Výrobky si můžete vyzvednout v keramické dílně v SVČ Opava na Jaselské ul. u paní Lenky Sedláčkové, a to vždy v pondělí (14.00 - 20.00 hod.), v úterý (14.00 - 20.00 hod.) a ve středu (14.00 - 20.00 hod.) .

24.09.2020 Činnost našich kroužků stále probíhá !!!

Na základě množících se dotazů bychom chtěli všechny ubezpečit, že ČINNOST NAŠICH KROUŽKŮ STÁLE PROBÍHÁ DLE PLÁNU!

Stýská se nám, ale neleníme...

03.02.2021

Víc a víc se nám stýská a pořád vyhlížíme, kdy už se s vámi všemi zase budeme moci pravidelně setkávat. Ale v žádném případě nelenošíme, ba naopak. Opravujeme, přesouváme, budujeme…

Nové vybavení čeká např. na naše mistry kuchaře, mysleli jsme také na ty nejmenší z Dudlíku a Klubíčka, ještě před vánocemi dostal nový kabát „skleník“ v Minizoo… A dalo by se říci, že své sny si v těchto dnech plní také naši „páni kluci“ vedoucí Luboš a Viktor.

Luboš pro své kutily připravuje zbrusu novou dílnu, která klukům, a v rámci příležitostných akcí také jejich tatínkům, nabídne větší prostor a tím i možnost využití veškerého vybavení, které jsme pro náš Domeček získali díky dotačním projektům Moravskoslezského kraje
Podpora technických a přírodovědných aktivit v oblasti volného času dětí a mládeže, celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením a podpora miniprojektů mládeže“ (Budoucnosti 4.0 se nebojíme, šikovné ruce potřebné jsou v každé době…, ale nesmíme v nich držet pazourek a Budoucnosti 4.0 se nebojíme, šikovné ruce jsou potřebné v každé době).

 


 


A Viktor? Ten se právě probírá krabicemi plnými modelů vláčků, kolejí a dalšího příslušenství. A protože mu při tom všichni koukáme přes rameno, tak víme, že se stejně jako naši mladí modeláři máte na co těšit… Huhúúú, tak ať už můžeme společně vyrazit na pořádnou jízdu!!!
 
V těchto dnech se můžete také zapojit do našich soutěží, resp. přidat se k výzvám :-)  

„Akvarijní rybičky na poštovních známkách“ – soutěž u příležitosti 40. výročí akvaristiky v Minizoo SVČ Opava (pravidla soutěže) 

„Minizoománie“ – hra pro všechny milovníky zvířat a návštěvníky naší Minizoo (více zde)

A pokud již plánujete letní prázdniny, neváhejte kouknout také na nabídku našich pobytových i příměstských táborů.

Těšíme se na normální časy!!!