Novinky

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

08.10.2020 Máme zavřeno :-(

!!! Vážení rodiče, vážení účastníci zájmového vzdělávání. Na základě nařízení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje s účinností ode dne 5. října. 2020 od 0:00 hod. do 18. října 2020 do 23:59 hod. jsme nuceni po dobu 14 dnů přerušit veškerou činnost SVČ Opava, a to jak činnost jednotlivých kroužků, tak také kurzů, příležitostných akcí, vzdělávacích akcí… Toto omezení spočívá v zákazu osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů a jiných účastníků na zájmovém vzdělávání. Pevně věříme, že omezení nebudou dlouhodobá a my vám budeme moci veškeré aktivity plně nahradit. V případě, že by omezení trvala delší dobu, a my nedostali prostor k uskutečnění náhradních lekcí, bude vám na konci školního roku vrácena poměrná část zápisného. Prosíme, sledujte naše webové a facebookové stránky. Děkujeme za pochopení a těšíme se na co nejbrzčí setkání u nás v SVČ Opava.

29.09.2020 Táborová keramika je připravená k vyzvednutí...

Máme pro vás dobrou zprávu, tedy spíše, máme pro vás vypálené a přichystané keramické výrobky, které děti vyráběly na výtvarném táboře "Indiánskou stezkou" (19. - 24. července 2020). Výrobky si můžete vyzvednout v keramické dílně v SVČ Opava na Jaselské ul. u paní Lenky Sedláčkové, a to vždy v pondělí (14.00 - 20.00 hod.), v úterý (14.00 - 20.00 hod.) a ve středu (14.00 - 20.00 hod.) .

24.09.2020 Činnost našich kroužků stále probíhá !!!

Na základě množících se dotazů bychom chtěli všechny ubezpečit, že ČINNOST NAŠICH KROUŽKŮ STÁLE PROBÍHÁ DLE PLÁNU!

Skvělý úspěch kluků z kroužku Robotika

17.02.2021

V sobotu 6. února totiž proběhla mezinárodní soutěž v programování Robotiáda 2021. Letos poprvé se účastníci nesjeli do VIDA centra v Brně, ale soutěžili on-line ze svých pokojíčků, obýváků nebo kluboven České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Ukrajiny a Německa. Základem většiny disciplín je platforma LEGO Mindstorms. Letos se soutěžilo ve 4 disciplínách - jízda po čáře; tajná disciplína ; Freestyle a pro naše nejmenší roboťáky Freestyle WeDo.

Středisko volného času Opava vyslalo do bojů 2 dvoučlenné týmy, Projekt Libjena 2 a Projekt Theodor 2, které se zúčastnily disciplín čára (naprogramovaný robot jede co nejrychleji po vytištěné čáře) a tajný závod (zadání se účastníci dověděli až ráno v den závodu a spočívalo v „úklidu“ hracího pole robotem v co nejkratším čase). I přes náročnost příprav (jenom vytištění soutěžní čáry představovalo 40 ks papíru A4, zajištění kvalitního přenosu pomocí HD kamer, desítky pomůcek na přípravu „závodní dráhy“ v domácích podmínkách apod.) naši závodníci v soutěži plné technických nástrah, nedokončených pokusů i kvalitních výkonů se svými roboty a programy uspěli.

Kuba Z. z týmu Projek Theodor 2 vybojoval v tajné disciplíně 1. místo v kategorii ZŠ a díky dosaženému času, kterým porazil i závodníky SŠ se stal i absolutním vítězem, v TOP 10 skončili i Vojta a David H. z týmu Projek Libjena 2, kteří skončili na 8. místě v disciplíně čára ZŠ.

Ještě jednou moc děkujeme za chuť soutěžit, tvořit, chystat, plánovat a gratulujeme!!!

Video ze soutěže: