Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Folklor

Ukrajinský folklorní soubor hostem folklorních festivalů v Moravskoslezském kraji

Letošní 34. ročník mezinárodního folklorního festivalu Chodníčky k domovu a 50. ročník Slezských dní v Dolní Lomné svým vystoupením obohatí také ukrajinský folklorní soubor Polisianochka z města Rovno.
Folklorní soubor Polisianochka přijíždí do Opavy a Dolní Lomné z ukrajinského města Rovno (Rivne), ležícím v západní části Ukrajiny na historickém území Volyně. Základnu souboru tvoří více než 200 tanečníků různých věkových kategorií. Polisianochka zpracovává především lidovou kulturu Rovenské oblasti, ve svém repertoáru má však také tance z jiných etnografických regionů a národní ukrajinské tance…
Účast ukrajinského folklorního souboru Polisianochka na opavském festivalu Chodníčky k domovu a Slezských dnech v Dolní Lomné finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Děkujeme.