Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Polytechnika

„Budoucnosti 4.0 se nebojíme, šikovné ruce potřebné jsou v každé době…, ale nesmíme v nich držet pazourek“

Dne 5. března 2020 byla usnesením zastupitelstva kraje č.15/1877 schválena Středisku volného času Opava dotace na projekt „Budoucnosti 4.0 se nebojíme, šikovné ruce potřebné jsou v každé době…, ale nesmíme v nich držet pazourek.“ v rámci dotačního programu Podpora technických a přírodovědných aktivit v oblasti volného času dětí a mládeže a celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením v roce 2020.
Za finanční prostředky získané dotací MSK pořídíme nové stroje do kroužku Kutil a modelářské stavebnice, pomůcky, přípravky a materiál pro stavbu modelů do modelářských kroužků.  Děkujeme.

„Budoucnosti 4.0 se nebojíme, šikovné ruce jsou potřebné v každé době“

​Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 13. 3. 2019 schválilo žádost  Střediska volného času Opava s projektem „Budoucnosti 4.0 se nebojíme, šikovné ruce jsou potřebné v každé době“ v  dotačním programu „Podpora technických a přírodovědných aktivit v oblasti volného času dětí a mládeže, celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením a podpora miniprojektů mládeže“.
Za finanční prostředky získané dotací MSK pořídíme  materiál potřebný na stavbu funkčních modelů, nové obráběcí  stroje a nářadí do kroužku kutilství a mladí modeláři se mohou těšit na nové stavebnice, pomůcky a barvy pro stavbu plastikových kitů. Děkujeme.

Stavebnice plastikových modelů pro děti z modelářských kroužků

Dne 19. 10. 2016 proběhlo v modelářské dílně Střediska volného času Opava slavnostní předání stavebnic plastikových modelů dětem z modelářského kroužku, které byly pořízeny za finanční podpory Moravskoslezského kraje v rámci projektu „Z nešiky mistr“. Celkem bylo dětem rozdáno 15 ks stavebnic. Při jejich stavbě se děti naučí používat vhodné pracovní nástroje a pomůcky, zvládat jednoduché i složitější pracovní operace a postupy. To vše vede k rozvoji a podpoře logického a technického myšlení dětí a k rozvoji manuální zručnosti.
http://svcopava.rajce.idnes.cz/slavnostni_predavani_stavebnic_modelu_a_prvni_modelarske_krucky
 

SVČ Opava zakoupilo za finanční podpory MSK 4 stavebnice Lego Mindstorms EV3

Dne 21. dubna 2016 rozhodlo Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje, že v rámci pos-kytování účelových neinvestičních dotací z rozpočtu Moravskoslezského kraje v dotačním programu „Podpora aktivit v oblastech využití volného času dětí a mládeže pro rok 2016“  finančně podpoří žádost Střediska volného času Opava s projektem „Z nešiky mistr“.
Díky této dotaci pořídí SVČ Opava nové  vybavení a materiál do technických kroužků /letecký modelář, plastikový modelář, Kutil, elektrokroužek/ a vznikne zcela nový kroužek Robotiky. SVČ Opava tak zkvalitní proces zájmového vzdělávání a rozšíří nabídku volnočasových aktivit technického zaměření.