Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Výlet za církevní historií

22.09.2013

Cílem výletu do Olomouce bylo seznámit se s církevní historií na území dnešní Moravy a Slezska.
První zastávkou bylo centrum města Olomouce, kde jsme si prohlédli renesanční radnici s novodobým orlojem, Sloup Nejsvětější Trojice, barokní morový sloup, stojící na Horním náměstí, který je od roku 1996 zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Dále jsme si prohlédli barokní kapli sv. Sarkandera, který je patronem zpovědního tajemství. Odtud jsme se přesunuli centrem města do Arcibiskupského paláce, který dodnes slouží jako sídlo moravského arcibiskupa. Olomoucké arcibiskupství bylo obnoveno v roce 1776 jako pokračování moravského arcibiskupství sv. Metoděje na Velké Moravě, což z něj činí nejstarší arcibiskupství v českých zemích.
Děti byly okouzleny překrásnými reprezentačními místnostmi Arcibiskupského paláce.
Naší další zastávkou byl chrám sv. Václava, tzv. Dóm, ve kterém jsme se podívali také na výstavu kněžských ornátů a obřadních rouch.
Na náměstí u Dómu se nachází také Arcidiecézní muzeum, které sídlí v budovách bývalého přemyslovského paláce. Je nově zrekonstruováno a otevřeno pro veřejnost. Děti zde viděly krásné sbírky – arcibiskupskou obrazárnu, zlatý kočár používaný v minulosti k zvláštním příležitostem, pozůstatky původního středověkého Zdíkova paláce se sdruženými románskými okny, která jsou evropskou raritou.
Naší poslední zastávkou bylo poutní místo premonstránský chrám Panny Marie na Svatém kopečku u Olomouce.
Děti i dospělý doprovod byli nadšeni Olomoucí a jejími pamětihodnostmi. Putování se zúčastnilo 20 polských dětí a 5 pedagogů a 20 českých dětí a 5 doprovodů.