Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Sportovní víkend

29.09.2013

Ve dnech 26. – 29. 9. 2013 se v rámci projektu „Jsme sousedé – poznejme se tedy“ uskutečnil sportovně-turistický pobyt na Davidově mlýně pro 15 dětí z Opavy a 15 dětí z družebního města Ratiboř.
Po příjezdu na místo jsme se ubytovali a po večeři nás čekal blok seznamovacích a sportovních aktivit, při kterých děti musely vzájemně komunikovat, pomáhat si, spolupracovat, a tím se navzájem poznávat.
V pátek dopoledne jsme podnikli procházku podzimním lesem k hrázi vodní nádrže Kružberk a ke skalám, během které děti poznávaly českou přírodu a obdivovaly její krásy. Děti si cestou nejen povídaly o svém životě, zájmech a koníčcích, ale zahrály si hry a soutěžily. Odpoledne nás čekala návštěva aquaparku v Bruntále, zde jsme pro děti připravili závod smíšených družstev v plavání na 25 metrů.
Po sobotní rozcvičce jsme se rozdělili na dvě smíšená družstva a každé čekal jiný program. Jedna skupinka šla do keramické dílny vyrábět a tvořit, druhá jela na kolech poznávat blízké okolí. Po dvou hodinách jsme se vyměnili. Odpoledne nás čekaly lanové aktivity, při kterých děti prokázaly odvahu, sílu i obratnost. U golfu naopak dokázaly, že se umějí soustředit, přemýšlet a nespěchat.
Nabitý program jsme zakončili táborákem, opékáním a zpíváním polských i českých písniček a došlo i na spontánní výuku tance, kdy se děti navzájem učily kroky i taneční pohyby.
V neděli nás už čekaly poslední zápasy ve fotbale a kinballe a soutěž v lukostřelbě. Po vyhodnocení, udělení diplomů a rozdání medailí a cen následoval odjezd domů.