Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Barevný týden

20.07.2013

Tábor se uskutečnil v týdnu od 13. do 19. července 2013 na chatě Myšák v Malé Morávce a zúčastnilo se ho 18 polských a 17 českých dětí.
O děti pečovali tři opavští pedagogové (ze SVČ Opava)a dvě polské pedagogožky – výtvarnice (z MDK Ratiboř). Tématikou celého pobytu a veškerého výtvarného programu byli indiáni a vše indiánské.
Děti byly rozděleny do tří smíšených česko-polských skupin (indiánských kmenů). A ihned po příjezdu se daly do práce – daly název svému kmenu, vyrobily kmenová loga,vymyslely pokřiky.
Během tábora si děti vyrobily : indiánské logo, indiánské svícny, pracovaly s hlínou, ze které si vyrobily svého šamana a amulet, indiánský šperk, keramický květináč, vyrobily si česko- polský slovník pro lepší dorozumívání a vyvrcholením výtvarných činností byla výroba vlastního indiánského oděvu (oblek z papírových pytlů a indiánské čelenky, bohatě zdobený a malovaný).
Naučily se novým výtvarným technikám, např. mramorové technice (pomocí olejových barev a technického benzínu), ubrouskové dekupáži, pracovaly s přírodním materiálem (šišky, pařezy stromů),vyzkoušely si malbu vizírkou.
V rámci tábora děti absolvovaly výlet po naučné stezce Bílou Opavou. S dětmi jsme vyjeli až na Hvězdu a posléze na Ovčárnu, kde jsme pokračovali pěší stezkou Bílou Opavou po modré značce kolem Petrových kamenů až do Karlovy Studánky, kde jsme se podívali na vodopády a napíli se z léčivého pramene v Karlové Studánce.
V rámci sportovního odpoledne jsme byli s dětmi v místním Hotelu Kamzík navštívit místní bazén, kde se děti mohly celé odpoledne sportovně „vydovádět“.
V rámci programu jsme navštívili místní Schindlerovu stodolu (která je ojedinělá stavbou své střechy – jedinečnou v České republice), muzeum Kapličkový vrch a výstavu „100 let založení školy v Malé Morávce“. V okolí Malé Morávky jsme s dětmi absolvovali procházku k místním říčním mlýnkům, které si místní i turisté zhotovují a instalují v místní říčce.
Celý táborový program jsme zakončili stezkou odvahy, kde naši indiáni ukázali svou nebojácnost a museli dojít večer lesem (se svým vyrobeným indiánským světýlkem) k místnímu stoletému stromu a tam se podepsat. Vyvrcholením výtvarných aktivit byla vernisáž výstavy výrobků, kde si děti představily své zhotovené práce, které si během tábora vyrobily a převlékly se do indiánského oděvu a zatančily si společný tanec u ohně.
Některé z výrobků budou vystaveny při závěrečných koncertech projektu v měsíci listopadu, jak v městě Opavě v Minoritu, tak v Ratiboři ve vestibulu Mládežnického domu kultury.