Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Úvodní setkání pedagogů

07.04.2013

První prodloužený víkend v dubnu se sešli pedagogové z opavského Střediska volného času a ratibořského Mlodziezoveho domu kultury, aby společně připravili veškeré akce projektu Jsme sousedé – poznejme se tedy, domluvili se na podrobnostech a přesných harmonogramech jednotlivých konání.
Setkání se uskutečnilo 5. – 7. 4. 2013 v areálu hotelu Sepetná na Ostravici, účastnilo se ho 10 opavských a 10 ratibořských pedagogů.
Jednání jsme doplnili o řadu sportovních aktivit (bowling, badminton, plavání, golf,turistika), turistický výšlap ke srubu Petra Bezruče, výtvarný workshop.
Po příjezdu jsme absolvovali první část společného jednání a po večeři první sportovní aktivitu – turnaj v bowlingu (protože součástí zářijové sportovní akce bude také tento sport, tak abychom se naučili hrát podle pravidel).
Sobotní dopoledne bylo věnováno jednání o jednotlivých akcích projektu – každý z vedoucích akce své konání představil, na prezentaci dataprojektorem představil místa, kde se bude akce odbývat, společně s polskými kolegy dopřesnili potřebné detaily.
Odpoledne jsme tři hodiny času věnovali výtvarnému workshopu, hostem setkání byla výtvarnice Alena Zupková, která učila účastníky kresbě na hedvábí (jedna z technik, kterou se budou děti učit na Barevném týdnu). Následovala krátká vycházka na čerstvém vzduchu směrem na Lysou (díky záplavě sněhu, který v Beskydech právě v tom týdnu napadnul, se znavení „turisté“ vrátili zpět, v hlubokém sněhu se moc chodit nedalo).
A večer byla připravena další ze sportovních aktivit – turnaj v badmintonu (opět s vysvětlením pravidel) a také možnost využití golfového trenažeru a bazénu.
V neděli po snídani jsme dvě hodiny pokračovali ve společném jednání a pak následoval výšlap ke srubu Petra Bezruče (bohužel – v tomto ročním období a počasí zavřenému, což jsme zjistili, až jsme tam došli).
Po nedělním obědě – jako poslední sportovní aktivita – dvoukilometrový pochod dolů na cestu k autobusu (díky sněhu nemohl autobus nahoru vyjet).
Úvodní setkání bylo velmi potřebnou akcí – seznámili jsme se nejen spolu, ale hlavně jsme připravili veškeré akce pro děti, které jsou součástí projektu.
Hotel Sepetná je pro účel takových akcí výborný a vybavený nejen klubovnami pro jednání, ale také sportovišti.