Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Výlet za šlechtickou historií

18.05.2013

Na sobotu 18. května jsme naplánovali první z cyklu výletů „Putování za historií“ – výlet za historií šlechtickou. Vybrali jsme si návštěvu Opavy – sídla dávných Přemyslovců. Nejprve jsme ráno zajeli do Ratiboře pro polské děti a jejich doprovod a v 9 hodin naše putování začalo.
A začali jsme na ochozu věže opavské Hlásky. Průvodkyně historií nás seznámila s jednotlivými pamětihodnostmi města – z ptačí perspektivy jsme si je prohlédli a připravili se na osobní návštěvu některých z nich.
Na Horním náměstí nás čekalo úžasné zpestření – startovali zde závodníci závodu Silesia bike (700 závodníků) – zejména polské děti byly unešeny.
Z Horního náměstí jsme pěší zónou přešli ke kostelu sv. Ducha – prohlídku jednoho z nejstarších opavských kostelů jsme měli domluvenu s farou. Odtud jsme přešli k Domu umění a kostelu sv. Václava – opět jsme si vše prohlédli – s odborným komentářem o historii nejen těchto budov, ale Opavy v době středověké. A opavské putování jsme ukončili v expozici Cesta města v Opavské kulturní organizaci na Ostrožné ulici.
Následoval oběd a po něm cesta do Hradce na Moravicí.
V Hradci nad Moravicí jsme absolvovali prohlídku Bílého zámku (velký okruh), zámeckého parku, Červeného zámku a nádvoří.
Velkým zpestřením byl závod a přehlídka historických vozidel – automobilů a motorek, které právě na kopci před Červeným zámkem měla cíl a řadila se k vystavení a předvedení vozidel (posádky byly v historických kostýmech) – to byla zlatá tečka za prvním putováním za historií.
Výlet byl účastníky nadšeně hodnocen jako velmi pěkný.