Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Závěrečný koncert s výstavou - Ratiboř

23.11.2013

V sobotu 23. listopadu se sešli všichni organizátoři projektu „Jsme sousedé-poznejme se tedy“ při druhé závěrečné výstavě a koncertu, tentokrát v krásném prostředí ratibořského Zámku Piastowskeho, na jehož schodištích, chodbách a ve vestibulu byla nainstalována výstava s popisem, fotografiemi a výtvarnými pracemi k jednotlivým aktivitám zařazeným v projektu.
Výstavu jsme převedli do Ratiboře 23.11. ráno, tak, abychom ji stihli nainstalovat, aby byla připravena pro účastníky závěrečného koncertu.
Odpoledne přijely do Ratiboře dva autobusy s opavskými účastníky akce, jeden se členy pěveckého Klubu Domino, který zde koncertoval v rámci programu a druhý s opavskými rodiči dětí z pěveckého sboru a dětmi, které se účastnily předcházejících aktivit a chtěly se setkat v Ratiboři při koncertu se svými opavskými kamarády.
 
Koncert jsme zahájili videoprojekcí s výkladem k jednotlivým aktivitám, jejich zhodnocení, představením pedagogů, kteří projekt zaštítili a jednotlivým akcím veleli – polští partneři zajistili pro polské návštěvníky tlumočníka, takže tentokrát náš výklad zazněl také v polštině.. Ředitelky SVČ Opava Jaroslava Poláková a MDK Ratiboř Elźbieta Biskup zhodnotily projekt, vzájemnou spolupráci – od příprav projektu, jednotlivých akcí, až po jejich realizaci a výstupy.
Veškerá hodnocení byla pozitivní – navázali jsme úzkou spolupráci v zájmové činnosti pro děti a mládež, která je předmětem činnosti obou zařízení. Celý projekt splnil svůj účel také v tom, že se vzájemně poznaly opavské a ratibořské děti, navázaly přátelství, domluvily se – a poznaly, že jsou si velmi podobné svými zájmy, koníčky.
A v navázané spolupráci chceme také v budoucnu pokračovat – při organizování výtvarných worshopů, soutěže Piosenka europejska, společných akcích a výletech pro děti.
Po hodnocení následoval hodinový koncert Klubu Domino a Miraže, koncert dirigovaly PaedDr.. Ivana Kleinová a Mgr. Eliźbiera Biskup.
Každý sbor odzpíval svých 20 minut z repertoáru a na závěr nastoupily oba sbory a společně předvedly 3 polské a 3 české písně.
Celý koncert natáčela videokamerou paní Chytřínská, která zároveň připravovala CD s fotografiemi z jednotlivých aktivit a připravila také videoprezentaci jednotlivých aktivit pro úvod závěrečného koncertu.
Pro všechny účastníky bylo připraveno malé pohoštění (svačina) – formou baget a koláčků, kávy, čaje, případně balené vody.
Výstava fotografií a výtvarných prací zůstala v MDK do konce listopadu., kdy jsme ji dovezli zpět do Opavy a nyní je její část vystavena v klubovnách SVČ Opava a byla využita také k doplnění výstavy k 60. výročí SVČ Opava v prostorách Breda-Weistein.
Druhého závěrečného koncertu s výstavou v Ratiboři se zúčastnilo 100 polských účastníků (z toho min. 40 členů PS MIRAŹ) a 100 opavských účastníků (z toho min.40 členů Klubu Domino) – zcela podle plánu v projektu.