Novinky

24.05.2021 Od 24. 5. v deseti :-)

V Domečku konečně opět "kroužkujeme"!!! Tento týden ještě dost s omezeními a improvizovaně, od příštího týdne nás ale čeká další uvolnění vládních opatření, takže už to nebude taková bojová hra s počasím a počty jako nyní... Informace k následujícímu průběhu kroužků obdržíte od jednotlivých vedoucích emailem. Kroužky, které vedou naši externí spolupracovníci zůstávají dále bohužel zavřené, těšit se na ně můžete opět od září.

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

Skvělý úspěch kluků z kroužku Robotika

17.02.2021

V sobotu 6. února totiž proběhla mezinárodní soutěž v programování Robotiáda 2021. Letos poprvé se účastníci nesjeli do VIDA centra v Brně, ale soutěžili on-line ze svých pokojíčků, obýváků nebo kluboven České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Ukrajiny a Německa. Základem většiny disciplín je platforma LEGO Mindstorms. Letos se soutěžilo ve 4 disciplínách - jízda po čáře; tajná disciplína ; Freestyle a pro naše nejmenší roboťáky Freestyle WeDo.

Středisko volného času Opava vyslalo do bojů 2 dvoučlenné týmy, Projekt Libjena 2 a Projekt Theodor 2, které se zúčastnily disciplín čára (naprogramovaný robot jede co nejrychleji po vytištěné čáře) a tajný závod (zadání se účastníci dověděli až ráno v den závodu a spočívalo v „úklidu“ hracího pole robotem v co nejkratším čase). I přes náročnost příprav (jenom vytištění soutěžní čáry představovalo 40 ks papíru A4, zajištění kvalitního přenosu pomocí HD kamer, desítky pomůcek na přípravu „závodní dráhy“ v domácích podmínkách apod.) naši závodníci v soutěži plné technických nástrah, nedokončených pokusů i kvalitních výkonů se svými roboty a programy uspěli.

Kuba Z. z týmu Projek Theodor 2 vybojoval v tajné disciplíně 1. místo v kategorii ZŠ a díky dosaženému času, kterým porazil i závodníky SŠ se stal i absolutním vítězem, v TOP 10 skončili i Vojta a David H. z týmu Projek Libjena 2, kteří skončili na 8. místě v disciplíně čára ZŠ.

Ještě jednou moc děkujeme za chuť soutěžit, tvořit, chystat, plánovat a gratulujeme!!!

Video ze soutěže: