Novinky

03.01.2021 Opět máme zavřeno

Tak jsme se těšili, že se s příchodem nového roku začneme normálně potkávat v našem Domečku a místo toho je to tady zase :-( Minimálně do 10. 1. máme opět zavřeno. Prosíme, sledujte naše webovky, Facebook a Instagram. Hned jak bude líp... :-)

05.12.2020 7. 12. opět otvíráme

Hurááá, jupííí, hola hej!!! Je to tady, od pondělí 7. 12. pomalu, ale jistě rozjíždíme naši činnost.

08.10.2020 Máme zavřeno :-(

!!! Vážení rodiče, vážení účastníci zájmového vzdělávání. Na základě nařízení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje s účinností ode dne 5. října. 2020 od 0:00 hod. do 18. října 2020 do 23:59 hod. jsme nuceni po dobu 14 dnů přerušit veškerou činnost SVČ Opava, a to jak činnost jednotlivých kroužků, tak také kurzů, příležitostných akcí, vzdělávacích akcí… Toto omezení spočívá v zákazu osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů a jiných účastníků na zájmovém vzdělávání. Pevně věříme, že omezení nebudou dlouhodobá a my vám budeme moci veškeré aktivity plně nahradit. V případě, že by omezení trvala delší dobu, a my nedostali prostor k uskutečnění náhradních lekcí, bude vám na konci školního roku vrácena poměrná část zápisného. Prosíme, sledujte naše webové a facebookové stránky. Děkujeme za pochopení a těšíme se na co nejbrzčí setkání u nás v SVČ Opava.

29.09.2020 Táborová keramika je připravená k vyzvednutí...

Máme pro vás dobrou zprávu, tedy spíše, máme pro vás vypálené a přichystané keramické výrobky, které děti vyráběly na výtvarném táboře "Indiánskou stezkou" (19. - 24. července 2020). Výrobky si můžete vyzvednout v keramické dílně v SVČ Opava na Jaselské ul. u paní Lenky Sedláčkové, a to vždy v pondělí (14.00 - 20.00 hod.), v úterý (14.00 - 20.00 hod.) a ve středu (14.00 - 20.00 hod.) .

24.09.2020 Činnost našich kroužků stále probíhá !!!

Na základě množících se dotazů bychom chtěli všechny ubezpečit, že ČINNOST NAŠICH KROUŽKŮ STÁLE PROBÍHÁ DLE PLÁNU!

Tábory

Nastavený filtr

Zaměření: Všechny tábory

Den konání: Všechny dny

Počet nalezených akcí: 30

Bruntál trochu jinak

08.02.2021 Výlet zaměřený na zvířata. Na programu: zookoutek SVČ Bruntál, kočičí útulek, expozice přírody Jeseníků (zámek), výšlap na Uhlířský vrch a aquapark.

Freediving + mermaiding

08.02.2021 Příměstský tábor pro kluky a holky, kteří se nebojí vody. Hlavní náplní bude freediving a mermaiding. Mermaiding je plavání ve stylu mořské panny. Jedná se o plaveckou disciplínu delfínové vlnění. Nová forma volnočasové sportovní aktivity je nejen hrou, ale má významný přínos pro zdravé držení těla, rozvoj pohybového aparátu a správné dýchání. Plavání ve stylu mořských panen je dobrým základem pro nádechové potápění a freediving. Program: Ve vodě 8.00 - 11.00 hod. (Celkové protažení (strečing), dechová cvičení, rozplavání, výcvik a zdokonalení plaveckých dovedností s pomůckami, nádechové potápění (základy freedivingu), plavání v kostýmu s monoploutví, podvodní hry a soutěže, vyplavání Přesun na oběd Výtvarná a naučná část (SVČ Jaselská) Konec 15.30 hod. v SVČ Jaselská

Laser aréna

08.02.2021 Družstva svedou bitvy laserovými zbraněmi. Vítěze čeká odměna. Cena zahrnuje pedagog. dozor, jízdné vlakem, MHD, vstupné, oběd, pojištění. Příchod do SVČ od 7.00 do 8:00 hod., kdy začíná program. Konec programu v 16.30 hod.

Den s automobily

09.02.2021 Autobusový výlet s komentovanou prohlídkou výrobního závodu HYUNDAI v Nošovicích, REGIONÁLNÍHO MUZEA V Kopřivnici a na závěr soukromého muzea aut a motorek, výlet je pro dospělé a děti starší 10- ti let.Cena zahrnuje dopravu autobusem, vstupné, oběd, pojištění, pedagog. dozor.

Pojďme se hýbat

10.02.2021 Dopoledne bowlingový turnaj, odpoledne sportovní aktivity venku i v tělocvičně. Cena zahrnuje pedagog. dozor, pronájem dráhy, oběd, pojištění. Příchod do SVČ od 7 do 8 hod., kdy začíná program. Ukončení v 16.30 hod.

Ve světě techniky

11.02.2021 Objevujeme virtuální realitu! Dopoledne zahrajeme hry, poté si na Střední škole technické Opava vyzkoušíme virtuální svařování, navštívíme laboratoř virtuální reality a na dílně v praxi zhotovíme něco na památku. Cena zahrnuje pedagog. dozor, oběd, materiál, pojištění. Příchod do SVČ od 7 do 8 hod., kdy začíná program. Ukončení v 16.30 hod.

Barevný pátek

12.02.2021 Výtvarné techniky s barvami, batika, keramika, hry. Cena zahrnuje pedagog. dozor, oběd, materiál, pojištění.Příchod do SVČ od 7 do 8 hod., kdy začíná program. Ukončení v 16.30 hod.

Letní pobyt v Kopřivnici

01.07.2021 Letní pobyt pro děti od 7 do 15 let při kterém poznáme Kopřivnici, Štramberk a okolí (Muzeum Tatra, Štramberská Trúba, jeskyně Šipka, Aqua Terra Štramberk,...) a využijeme mnohá sportoviště (lanový park, horolezecká stěna, koupaliště,...). Cena zahrnuje: ubytování (skautská základna Vanaivan), celodenní stravu, pedagogický dozor, pojištění, dopravu, vstupy a další materiál.

Tošovice I.

09.07.2021 Sportovní stanový tábor, v krásném prostředí Oderských vrchů. Ubytování je po dvojicích ve stanech s dřevěnou podsadou. Pro děti jsou připravené sportovní aktivity na hřištích, ve vodě a v lese. Tábor je bez mobilních telefonú a internetového připojení.

Let´s dance I.

11.07.2021 Letní pobytový taneční tábor pro kluky a holky od 8 let. Máte rádi tanec a hudbu? Jste začátečník nebo pokročilý tanečník? Chcete si užít parádní léto a získat skvělé kamarády? Můžete se těšit na house dance, dancehall, hip hop, funky a mnoho dalšího. Bude pro Vás připraven i taneční battle, spousta výukových hodin, tanečních soutěží, zábavy a nových zkušeností ... To co se naučíme, to pak na konci tábora ukážeme rodičům. A že to bude parádní taneční sestava, to vím už teď !!!

Florbalový kemp I. - začátečníci

12.07.2021 Příměstský Florbalový kemp SVČ Opava - začátečníci, je určen dívkam a chlapcům od 7 do 11 let, kteří se chtějí s florbalem více seznámit, získat základní zkušenosti a dovednosti. Kemp bude zaměřen jak na klasické trénování ( trénování práce s míčem, střelbu na bránu, přihrávek, hra, . ), ale také na fyzickou, kondiční průpravu a na správnost vykonávaných cvičebních úkonů.

O dvanácti měsíčkách

12.07.2021 Kluci a holky 7 – 15 let, staňte se na týden opravdovými herci na prknech našeho LOUTKOVÉHO DIVADLA v Opavě. Nejdříve vyzkoušíme základy toho, co by měl herec všechno umět a zvládnout. Ale nemusíte se bát, všechno formou zábavných her a cvičení. Jako třešničku na dortu vytvoříme naši veselou verzi pohádky O dvanácti měsíčkách, kterou zahrajeme Vašim rodičům a dalším divákům. Těšíme se na Vás, tak neváhejte a do divadla spěchejte.

Ostrava není otrava

12.07.2021 Příměstský tábor pro děti od osmi let. Každý den pojedeme do Ostravy nebo jejího blízkého okolí, kde navštívíme zajímavá místa z oblasti kultury, přírody, sportu nebo techniky. Program od 7.30 do 16.30 hod. Cena zahrnuje: pedagogický dozor, dopravu vlakem, MHD v Ostravě, vstupné, oběd, materiál, pojištění. Je možné přihlásit se jen na celý týden. Bližší informace: romana.hejdukova@svcopava.cz

Prázdniny v Minizoo

12.07.2021 Příměstský tábor pro děti od 7 do 15 let zaměřený na chov zvířat. Součástí programu bude návštěva Mlékárny Hlavnice, Záchranné stanice v Bartošovicích (cestou prohlídka Vagonářského muzea) a chovu koní v Mladecku. Zbytek programu děti stráví v naší Minizoo, při hrách apod. Cena zahrnuje pedagogický dozor, pronájmy, obědy, svačiny, pitný režim, pojištění, dopravu a další materiál. Vzhledem k provázanosti jednotlivých činností není možno objednávat jednotlivé dny.

Do hlubin temných strachů

19.07.2021 Výtvarně-taneční příměstský tábor Každý se něčeho bojí… tmy, pavouků nebo třeba rozzuřených žraloků. Na našem táboře ale zjistíš, že strach nemusí být jen hrůzostrašným nepřítelem, ale naopak kamarádem, který tě ochrání při nebezpečí a se kterým může být klidně i zábava. Bojovat se strachem nejen barvami a štětci tě naučí Lenka Přibylová (výtvarný pedagog ZUŠ Opava), tanečně se všemi obavami zatočíš s trenérkou tanečního souboru Puls Evou Vondálovou. Všichni společně vytvoříme jednu velkou nebojácnou partu a co vytvoříme, to pak na konci tábora ukážeme rodičům. Chybět samozřejmě nebudou ani hry, soutěže a jiné táborové dovádění. Pro holky a kluky od 8 – 13 let Termín: 19. - 23. 7. 2021 (vždy od 7.30 – 16.30 hodin) Místo pobytu: SVČ Opava, Jaselská 4 Cena: 1.950,- Kč (Nutno přihlásit se na celý týden!) V ceně je pojištění, oběd, odpolední svačina, pitný režim, výtvarný materiál a lektoři. Řekni svému strachu, i ty malý brachu, proč se vlastně bát, když se můžu smát!

Florbalový Kemp II. - pokročilí

19.07.2021 Příměstský Florbalový kemp SVČ Opava - Pokročilí je určen dívkam a chlapcům od 12 let, kteří již florbal hrají, znají základy florbalu a chtějí je dále zdokonalovat. Kemp bude zaměřen jak na klasické trénování ( trénování práce s míčem, střelbu na bránu, přihrávek, taktik hry, hra, . ), ale také na fyzickou, kondiční průpravu a na správnost vykonávaných cvičebních úkonů.

Hafík

19.07.2021 Příměstský tábor pro děti od sedmi let, které mají rády psy a chtějí se o nich dovědět i něco víc. Součástí programu je také blízký kontakt s pejsky, hry, soutěže, ukázky různých plemen. Cena zahrnuje: pedagogický dozor, oběd, materiál, doprava, vstupné, pojištění. Sraz vždy od 7.00 do 7.55 hod., program začíná v 8.00 hod. (SVČ, Husova 17) Děti bude možno vyzvednout od 16.00 do 16.30 hod. Je možné přihlásit se jen na celý týden. Bližší informace: romana.hejdukova@svcopava.cz

Let´s dance II.

19.07.2021 Letní pobytový taneční tábor pro kluky a holky od 8 let. Máte rádi tanec a hudbu? Jste začátečník nebo pokročilý tanečník? Chcete si užít parádní léto a získat skvělé kamarády? Můžete se těšit na house dance, dancehall, hip hop, funky a mnoho dalšího. Bude pro Vás připraven i taneční battle, spousta výukových hodin, tanečních soutěží, zábavy a nových zkušeností ... To co se naučíme, to pak na konci tábora ukážeme rodičům. A že to bude parádní taneční sestava, to vím už teď !!!

Tošovice II.

19.07.2021 Sportovní stanový tábor, v krásném prostředí Oderských vrchů. Ubytování je po dvojicích ve stanech s dřevěnou podsadou. Pro děti jsou připravené sportovní aktivity na hřištích, ve vodě a v lese. Tábor je bez mobilních telefonú a internetového připojení.

Saxana a škola čar a kouzel

26.07.2021 Letní výtvarný tábor pro holky a kluky od 8 let zaměřený na výtvarné a keramické práce,zajímavé techniky, hlavním zájmem je estetická tvorba. Výtvarné dílny jsou plné překvapení, tvoření masek, kostýmů, rekvizit apod. Nebudou chybět ůzné hry,soutěže, diskotéky a další program, který zavalí děti zábavou a skvělou prázdninovou atmosférou v duchu čar,kouzel a čarodějných lektvarů. Děti, které se zúčastnily našeho tábora vědí, že na každý den jsou připraveny jiné techniky a výroby. Výrobky, které si dětí vyrobí, si také odvezou s sebou domů. Na závěr si děti připraví svou vlastní vernisáž.

Světem techniky za pět dní

26.07.2021 Technický příměstský tábor Baví tě vyrábět a tvořit? Máš rád/a prostředí dílen? Zajímáš se o techniku, počítače a virtuální realitu? Potom je náš tábor právě pro tebe! Spolu s pedagogy Střední školy technické Opava tě zasvětíme do tajů virtuálního svařování, „hrát“ si budeme v laboratoři virtuální reality, svou zručnost si pak v praxi vyzkoušíš v dílnách při výrobě vlastních výrobků nebo při stavění a programování robotů ze stavebnic LEGO. Chybět samozřejmě nebudou ani hry, soutěže a výlety, jak se na správný tábor sluší a patří. Pro holky a kluky od 9 – 14 let Termín: 26. – 30. 7. 2021 (vždy od 7.30 – 16.30 hodin) Místo pobytu: Střední škola technická Opava, Kolofíkovo nábřeží 51 Cena: 1.850,- Kč (Nutno přihlásit se na celý týden!) V ceně je pojištění, oběd, odpolední svačina, pitný režim, materiál a lektoři.

Tošovice III.

30.07.2021 Sportovní stanový tábor, v krásném prostředí Oderských vrchů. Ubytování je po dvojicích ve stanech s dřevěnou podsadou. Pro děti jsou připravené sportovní aktivity na hřištích, ve vodě a v lese. Tábor je bez mobilních telefonú a internetového připojení.

Lovci pokladů

02.08.2021 Letní výtvarný tábor pro holky a kluky od 8 let zaměřený na výtvarné a keramické práce,zajímavé techniky, hlavním zájmem je estetická tvorba. Výtvarné dílny jsou plné překvapení, tvoření masek, kostýmů, rekvizit apod. Nebudou chybět ůzné hry,soutěže, diskotéky a další program, který zavalí děti zábavou a skvělou prázdninovou atmosférou v duchu hledačů pokladů. Děti, které se zúčastnily našeho tábora vědí, že na každý den jsou připraveny jiné techniky a výroby. Výrobky, které si dětí vyrobí, si také odvezou s sebou domů. Na závěr si děti připraví svou vlastní vernisáž.

O kohoutkovi a slepičce

02.08.2021 Pro všechny kluky a holky od 7 let. Čeká Vás divadelní výlet do světa fantazie. Nejdříve se zocelíme v divadelních dovednostech při různých hrách, soutěžích, cvičeních. Zkusíme si pohrávat s předměty a nakonec si vyrobíme pár jednoduchých loutek, které použijeme v pohádce, kterou vytvoříme pro diváky jako jsou Vaši rodiče, známí, příbuzní a kamarádi.

Sportovní MIX

02.08.2021 Týdenní koktejl pohybu, zábavy, her, soutěží a tvoření. Šlápneme zlehka do pedálů, vyzkoušíme míčky různých velikostí, na raftech rozčeříme hladinu Stříbrného jezera, vyzkoušíme, jakou máme mušku, zda máme dost sil zdolat horostěnu a po vší té námaze necháme svaly a tělo odpočinout u kreativních výrob. Drobné i sladké obměny nás neminou. A i medaile budou.

Fototábor

09.08.2021 Příměstský tábor pro děti od devíti let. Určeno pro všechny, které baví fotografovat a mají chuť naučit se něco nového. Vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé. Co potřebujete? Vlastní digitální zrcadlovka nebo bezzrcadlovka je ideální, ale stačí i kompaktním fotoaparát. Program: Teoretické základy fotografování. Praktické fotografování zvířat, rostlin, portrétů a vůbec světa kolem nás. Úpravy fotografií v PC. Cena zahrnuje: pedagogický dozor, oběd, materiál, dopravu, vstupné, pojištění. Příchod dětí možný od 7.00 hod. Program od 8.00 do 16.30 hod. (SVČ Husova 17) Je možné přihlásit se jen na celý týden. Bližší informace: romana.hejdukova@svcopava.cz

Letní sporťák I.

09.08.2021 Příměstský tábor pro děti od 8 do 15 let zaměřený na cyklistiku a další sportovní aktivity. Letos se mimojiné zaměříme na bikros pod vedením zkušených trenérů a pronikneme do tajů hasičského sportu. Tábor bude probíhat v Opavě a okolí. Program bude přizpůsoben aktuálnímu počasí a fyzické kondici účastníků. Vzhledem k provázanosti jednotlivých činností není možno objednávat jednotlivé dny.

Letní sporťák II.

16.08.2021 Pobytový tábor pro děti od 8 do 15 let zaměřený na cyklistiku a další sportovní aktivity. Prozkoumáme na kolech okolí Budišova nad Budišovkou (štoly v okolí, Kružberk, Slezská Harta,...). K dispozici máme zázemí turistické ubytovny SVČ Budišov nad Budišovkou. Program bude přizpůsoben aktuálnímu počasí a fyzické kondici účastníků.

Prázdninový MIX

16.08.2021 Letní příměstský tábor Prázdninový Mix je určen pro děti od 7 do 12 let, které mají rády pohyb, zábavu a chtějí potkat nové kamarády. Celý týden budeme hrát různé hry, soutěžit, budeme tvořit, vyrábět, pojedeme na výlety, zahrajeme si bowling a minigolf, takže nudit se rozhodně nebudeme! Náš tábor se koná 16. 8. - 20. 8. 2021. Každý den se sejdeme od 7:00 - 8:00 v budově SVČ na Jaselské 4 v Opavě. Bude následovat dopolední program včetně svačiny. Po obědě si trochu odpočineme a vrhneme se na odpolední program. Mezi 16:00 až 16:30 si děti můžete vyzvednout (po domluvě lze i dříve). Cena : 1900,- (v ceně je zahrnutý oběd, dopolední i odpolední svačiny, pitný režim, vstupné, pedagogický dozor, výtvarný materiál a odměny) Budeme se na Vás těšit! Bližší informace: gabriela.stanzelova@svcopava.cz

Sestra v akci

18.08.2021 Pojeďte s námi kluci a holky od 10 let na další bláznivou divadelně muzikálovou jízdu. Tentokrát, kromě klasického táborového programu jako jsou hry, soutěže-denní i noční, kde nebude chybět ani diskoška, táborový ohník, letní kino a mnoho večerní zábavy, vytvoříme svojí divadelní verzi bláznivé filmové americké komedie Sestra v akci. Na závěr odehrajeme jak představení pro veřejnost, tak pro Vaše rodiče a rodinné příslušníky. Tak neváhejte a pojeďte si s námi zablbnout. Těšíme se na VÁS.

Filtry

leden 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31